Tel.: +48 601 211 233
nowoczesne, oszczędne ekologiczne i sprawdzone produkty i usługi dla klientów indywidualnych, developerów oraz firm

PORADY

Dostępne na polskim rynku pompy powietrzne występują w dwóch wariantach, a mianowicie split oraz monoblok. Zarówno technologia split, jak i monoblok została skonstruowana w jednym celu; aby pobrać energię z powietrza, a następnie przekazać ją do wodnej instalacji grzewczej. Na czym więc polega różnica pomiędzy urządzeniami? Przede wszystkim na budowie pompy ciepła.



Dotacja to oczywiście nic innego, jak tylko określona pula środków finansowych, która zostaje podzielona pomiędzy osoby spełniające założenia konkretnego programu. Oczywiście w praktycemamy do czynienia z dotacjami na różne cele; jedną z najpopularniejszych jest dotacja na otwarcie nowego przedsiębiorstwa. Niemniej jednak warto zauważyć, iż coraz większym zainteresowaniem cieszą się dotacje wspierające rozwiązania, które odnoszą się do naturalnych, w pełni odnawialnych źródeł energii.



Pompy ciepła stanowią jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, gdyż umożliwiają one zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie danego pomieszczenia. To, do czego zostanie wykorzystana zamontowana instalacja, zależy już wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb. W praktyce wyróżniamy więc trzy rodzaje pomp ciepła. Wspomniany podział powstał ze względu na źródło pozyskiwania energii, którym może być grunt, woda gruntowa lub też energia powietrzna. 



Dawniej, aby wykorzystać gaz bądź też olej i zarazem węgiel, drewno lub elektryczność, potrzebowaliśmy, co najmniej dwóch pieców. Niemniej jednak obecny, szybki rozwój technologiczny sprawił, że do powszechnego użycia weszły piece wielopaliwowe.



Wielkimi krokami zbliża się sezon jesienno – zimowy. Dla dzieci to czas oczekiwania na Boże Narodzenie oraz idące z nim w parze, wigilijne prezenty. Niemniej jednak w przypadku dorosłych wspomniana radość oczekiwania na święta może zostać zepchnięta na dalszy plan zwłaszcza, jeśli już na początku jesieni nie zadbamy o odpowiednie docieplenie domu. W końcu nikt z nas nie chciałby spędzić mroźnej zimy w domu, w którym temperatura będzie zbliżona do tej, jaka panuje za oknami. Jak wobec tego zadbać o ocieplenie domu w tym również ocieplenie poddasza?



Sezon jesienno – zimowy to czas, w którym zdecydowana większość osób ma ochotę wyłącznie na ciepły, rozgrzewający napój i miękki koc, pod którym mogłaby się schować przed otaczającym zewsząd chłodem. To oczywiście godne polecenia sposoby na walkę z jesienną oraz zimową pogodą, niemniej jednak niekiedy stają się one po prostu zbędne. Taka sytuacja ma miejsce w dosłownie każdym domu wyposażonym w centralne ogrzewanie Łódź, Warszawa, a może inna miejscowość? Bez względu na to, gdzie mieszkasz, centralne ogrzewanie z całą pewnością sprosta Twoim wymaganiom. 



Choć za oknami wciąż panuje upalne lato, to jednak – jak co roku – wraz z początkiem września możemy spodziewać się nadejścia chłodnych, jesiennych dni. W związku z powyższym radzimy nie odwlekać decyzji o ociepleniu budynku, w tym również poddasza. Wbrew pozorom wspomniane ocieplenie poddasza odgrywa niezwykle istotną rolę, gdyż brak takowego może znacząco wpłynąć na podwyższenie kosztów ogrzewania. Jaki zatem materiał izolacyjny wybrać? Najlepiej celulozą, która jest trwała, bezpieczna i przyjazna środowisku.  



Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, w praktyce systemy wentylacji domu wywierają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie całego budynku. Jak się bowiem okazuje, to właśnie wentylacja odgrywa kluczową rolę w przypadku ograniczenia wilgotności powietrza we wnętrzu domu. Jeśli zaniechamy jej wykonania lub też zapomnimy o dokonywaniu regularnych przeglądów, wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo, że w domu pojawi się grzyb. Nie trzeba chyba dodawać, iż jego obecność może w prostej linii doprowadzić do wielu chorób. 



file-img6479[24].jpg

Montaż klimatyzacji w domu

Od dłuższego czasu stanowi ona swego rodzaju standard zarówno w samochodach, jak i nowoczesnych budynkach, w tym przede wszystkim biurowcach. O czym mowa? Rzecz jasna o klimatyzacji, która w ostatnim czasie cieszy się również bardzo dużą popularnością wśród klientów prywatnych. Czy jednak montaż wspomnianego rozwiązania w istocie jest dobrym pomysłem? 



file-vacuum-cleaner-2681611280[262].jpg

Zalety odkurzaczy centralnych

Jedną z mniej lubianych czynności zaliczaną do grona obowiązków domowych jest oczywiście odkurzanie. I choć na polskim rynku nie brakuje różnego rodzaju odkurzaczy, to jednak – mimo wszystko – opisywana czynność w dalszym ciągu jest w stanie przysporzyć nam nie lada problemu; zwłaszcza, kiedy jesteśmy zmuszeni odkurzyć nie jedno pomieszczenie, ale cały dom posiadający piętra. W takim przypadku konieczne jest bowiem nie tylko wielokrotne przepinanie wtyczki do poszczególnych gniazd, ale również ręczne przenoszenie – nie zawsze lekkiego – sprzętu. Czy istnieje jakieś rozwiązanie wspomnianych problemów? Naturalnie! Jest nim odkurzacz centralny.  




P.H.U. SOWA
Jarosław Sowa
94-279 Łódź,
ul. Dożynkowa 8

e-mail: biuro@eko-sowa.pl
tel: +48 601 211 233
© 2013 eko-sowa.pl; P.H.U. "SOWA", 94-279 Łódź, ul. Dożynkowa 8
strony internetowe łódź