Jak przygotować dom na sezon jesienno – zimowy?

Wielkimi krokami zbliża się sezon jesienno – zimowy. Dla dzieci to czas oczekiwania na Boże Narodzenie oraz idące z nim w parze, wigilijne prezenty. Niemniej jednak w przypadku dorosłych wspomniana radość oczekiwania na święta może zostać zepchnięta na dalszy plan zwłaszcza, jeśli już na początku jesieni nie zadbamy o odpowiednie docieplenie domu. W końcu nikt z nas nie chciałby spędzić mroźnej zimy w domu, w którym temperatura będzie zbliżona do tej, jaka panuje za oknami. Jak wobec tego zadbać o ocieplenie domu w tym również ocieplenie poddasza?

Ocieplenie poddasza – konieczność czy zbędny wydatek?

W teorii poddasze – zwłaszcza takie, które nie zostało zagospodarowane do codziennego użytkowania – jest miejscem odwiedzanym przez domowników wyłącznie sporadycznie. W związku z powyższym część osób dochodzi do wniosku, że inwestycja w ocieplenie poddasza jest po prostu kolejnym, zbędnym wydatkiem. Ile w tym prawdy? W praktyce niewiele, gdyż tak naprawdę to właśnie nieocieplone poddasze jest w stanie znacząco obniżyć temperaturę panującą w całym budynku. Jak wobec tego podejść do tematu, jakim jest ocieplenie poddasza?

Ocieplenie poddasza metodą wdmuchiwania

Wełna mineralna stanowi jeden z tradycyjnych sposobów na ocieplenie poddasza. Niestety, jak się okazuje wspomniana technika niesie ze sobą sporą ilość minusów. Alternatywą dla wspomnianej metody jest wdmuchiwanie celulozy. W tym przypadku miejsce opisanej wełny mineralnej zajmuje wełna celulozowa. Gdzie najlepiej sprawdzi się wełna celulozowa? Między innymi w przypadku uszczelniania poszyć dachów (zarówno tych ukośnych, jak i płaskich) ale również stropów, podłóg czy nawet przestrzeni znajdujących się pomiędzy ścianami warstwowymi.

Jak widać na powyższym przykładzie, ocieplenie poddasza metodą wdmuchiwania to świetny sposób na zatrzymanie ciepła wewnątrz domu. To niezwykle ważne zwłaszcza, iż wywiera bezpośredni wpływ na koszty związane z ogrzewaniem budynku.  

Jeśli zastanawia Cię ocieplanie poddasza w Łodzi to zapoznaj się z ofertą naszej firmy na stronie internetowej bądź skontaktuj się telefonicznie, aby uzyskać konkretną wycenę niniejszej usługi.