BEZPŁATNA WYCENA   |   KONTAKT: +48 601 211 233   |   G+
nowoczesne, oszczędne ekologiczne i sprawdzone produkty i usługi dla klientów indywidualnych, developerów oraz firm

KILKA SŁÓW O SOLARACH

« powrót do PoradySolary – bo również w taki sposób określa się kolektory słoneczne – z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic zatem dziwnego, że na sporej ilości polskich dachów zobaczyć można charakterystyczne, przejrzyste lustra. W praktyce kolektory słoneczne zbudowane są z kilku warstw. Ich zadaniem jest oczywiście wyłapywanie promieni słonecznych i gromadzenie energii, która w dalszej kolejności zostanie przetworzona na energię cieplną. W ten prosty sposób możemy z łatwością ogrzać wodę użytkową, jak również wspomóc system ogrzewania.

Zalety rozwiązania

Kolektory słoneczne to jedno z bardziej polecanych rozwiązań o profilu ekologicznym. W praktyce dzięki montażowi opisywanego rozwiązania jesteśmy w stanie zaspokoić mniej więcej do 70% rocznego zapotrzebowania na energię cieplną, którą następnie wykorzystamy do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Co jednak istotne to fakt, iż funkcjonowanie solarów nie zależy od mocy słońca, a tylko i wyłącznie od ogólnego naświetlenia.

Wydajność kolektorów słonecznych w miesiącach od marca do października szacowana jest na ok. 80 – 90%, co oznacza, iż nasze zapotrzebowanie na ciepłą wodę zostaje niemalże w pełni zaspokojone. Warto dodać, iż w miesiącach letnich może ono wynosić nawet 100%.

Ekologiczne i wydajne

Nowoczesne kolektory słoneczne stanowią świetne rozwiązanie dla osób, które pragną żyć w sposób ekologiczny. Jak się bowiem okazuje, ten całkowicie bezobsługowy system korzysta wyłącznie z naturalnych zasobów energii i w żaden negatywny sposób nie wpływa na środowisko naturalne.

Odpowiednio rozmieszczone na dachu domu solary są w stanie z powodzeniem wytworzyć sporą ilość energii tym samym obniżając zapotrzebowanie na takową, które w innym przypadku byłoby czerpane z tradycyjnych źródeł. A jak to wygląda w praktyce? Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne w naszym kraju, zestaw kolektorów słonecznych jest w stanie z powodzeniem wytworzyć mniej więcej 1500 kWh w ciągu 1 roku. 

© 2013 eko-sowa.pl; P.H.U. "SOWA", 94-279 Łódź, ul. Dożynkowa 8
strony internetowe łódź