Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rekuperatora?

W czasach, gdy obszar większych polskich miast zdominowany jest przez smog, świeże i tym samym zdrowe powietrze postrzegane bywa na zasadzie produktu na wagę złota. Nic zatem dziwnego, że z miesiąca na miesiąc zwiększeniu ulega zainteresowanie rekuperacją. To właśnie ona – w połączeniu z izolacją domu – umożliwia odczuwalne zmniejszenie kosztów ogrzewania, a ponadto przyczynia się do poprawy komfortu cieplnego. Niemniej jednak rekuperatory dostępne w chwili obecnej na polskim rynku różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną, ale również – a może właśnie przede wszystkim – parametrami technicznymi. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając rekuperator do swojego domu?

Oferowana przez nasz rekuperacja z pewnością przyniesie Ci wiele oszczędności - skontaktuj się z nami celem uzyskania więcej informacji bądź zapoznaj się z poniższym artykułem.

Parametry techniczne

Parametry techniczne mają niebanalne znaczenie, ponieważ to właśnie od nich uzależniona jest zarówno sama praca rekuperatora, jak i wysokość naszych rachunków wynikająca ze zużycia energii. Idąc tym tropem warto nadmienić, że wentylatory zmiennoprądowe AC pochłaniają jej więcej niż sprzęty stałoprądowe EC. Następnym, na co należy zwrócić uwagę jest wymiennik ciepła. W praktyce wyróżniamy trzy rodzaje wymienników ciepła: przeciwprądowy, krzyżowy (odznaczający się niższą ceną) lub obrotowy mogący poszczycić się najlepszą średnioroczną pracą. Im wyższa sprawność wymiennika ciepła, tym większa oszczędność dla Twojej kieszeni.

Komfort użytkowania

Wybierając rekuperator warto również zwrócić uwagę na samą wielkość urządzenia oraz pozycję pracy. Dzięki dobremu dopasowaniu wyżej wymienionych parametrów będziemy w stanie ustawić rekuperator w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Spory wpływ na komfort użytkowania wywiera również poziom hałasu wytwarzanego przez urządzenie w trakcie pracy. Jeśli obsługa sprzętów mechanicznych nie jest twoją mocną stroną, to zdecyduj się na rekuperator posiadający duży i precyzyjny wyświetlacz. Dzięki temu programowanie cyklu pracy sprzętu będzie o wiele łatwiejsze.