Serwis wentylacyjny

Odpowiednio zainstalowana oraz właściwie użytkowana instalacja wentylacyjna będzie w stanie służyć nam przez wiele lat. Zapewni ona świeże i czyste powietrze, a co się z tym wiąże – również zdrowie osób zamieszkujących daną przestrzeń. Niemniej jednak spora ilość ludzi dochodzi do – skądinąd błędnego – wniosku, że po jednorazowym montażu możemy już w powodzeniem zrezygnować z serwisowania urządzenia. A to spory błąd, który w praktyce może nas wiele kosztować; zarówno gotówki, jak i nerwów.

Dlaczego warto serwisować?

W przypadku gotówki mowa tu przede wszystkim o podniesieniu kosztów związanych z utrzymaniem przestrzeni mieszkalnej. Nie sposób również pominąć aspektu zdrowotnego. Wentylacja służy bowiem ograniczeniu poziomu wilgotności powietrza panującego wewnątrz pomieszczenia. Jeśli zaniechamy serwisowania sprzętu istnieje spora szansa na rozwój grzyba domowego, a co jest z tym bezpośrednio związane – pogorszenie stanu zdrowia mieszkańców domostwa. Warto również zauważyć, iż – w przypadku rezygnacji z serwisowania instalacji wentylacyjnej – niejako automatycznie rezygnujemy z gwarancji obejmującej opisywane urządzenie.

Korzyści z posiadania sprawnej wentylacji

Istnieje ogromna wręcz ilość korzyści wynikających bezpośrednio z regularnego serwisowania instalacji wentylacyjnej, którego dokona wyłącznie fachowiec posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia. O jakich korzyściach mowa? Otóż prawidłowo działająca wentylacja mechaniczna jest w stanie odzyskać aż do 80% ciepła z wymienianego powietrza, a przy tym zagwarantować oszczędność na rachunkach za ogrzewanie, kształtującą się na poziomie od 20% do 35% w skali rocznej. A to zaledwie szczyt góry lodowej wspomnianych zalet. Poza tym wentylacja mechaniczna wpływa na regulację poziomu wilgotności powietrza, pozbywa się zużytego powietrza i zastępuje je świeżym, przyczynia się do wyraźnej poprawy zdrowia ludzi przebywających na co dzień w obsługiwanej przestrzeni mieszkalnej.