Sposoby na domowe upały

Już za kilka tygodni za naszymi oknami na dobre rozgości się lato. Ciepłe, a nawet upalne dni – choć bez wątpienia lubiane przez zdecydowaną większość osób – niestety po dłuższym czasie dają się we znaki nawet ludziom odznaczającym się dużą odpornością na wysokie temperatury. Na szczęście istnieją proste sposoby, dzięki którym z powodzeniem schłodzisz swój organizm.

Zadbaj o nawodnienie

Tym, na co należy zwracać największą uwagę w trakcie upałów jest ciągłe uzupełnianie płynów. Niemniej jednak rodzaj wypijanego napoju nie pozostaje bez znaczenia. Co zatem pić podczas upałów? Może wydawać się to absurdalne, jednak napojem, który świetnie ugasi pragnienie i odczuwalnie schłodzi organizm jest... gorąca herbata z solą. Jeśli jednak masz opory przed jej spożyciem to z powodzeniem możesz sięgnąć po chłodną zieloną herbatę, wodę z dodatkiem naturalnego miodu i imbiru, schłodzoną miętową herbatę czy też malinową lemoniadę własnej roboty. Tą ostatnią przyrządzisz miksując maliny z odrobiną soku z cytryny, miodu i zimnej wody.

Odetnij dopływ światła

Tym, co w sposób oczywisty przyczynia się do nagrzania wnętrza mieszkania są oczywiście wpadające do niego promienie słoneczne. W związku z powyższym konieczne jest odcięcie dopływu światła. W tym celu warto wykorzystać żaluzje, rolety bądź też zasłonki. Nie zapomnijmy również o zamknięciu okien. Co poza tym? Tuż po zachodzie słońca warto przewietrzyć mieszkanie otwierając szeroko okna (uwaga na przeciągi). Kiedy je zamknąć? Najlepiej chwilę przed świtem, jeśli jednak nie będzie to możliwe zamknijmy je natychmiast po porannej pobudce.

Pomoc ze strony techniki

Urządzeniem, z którym powinniśmy się „zaprzyjaźnić” w trakcie upałów jest oczywiście wentylator. Warto ustawić go w pobliżu miejsc, w których przebywamy najczęściej, a więc np. na biurku czy też w pobliżu kanapy. Pamiętajmy jednak, że w przypadku osób zmagających się z dolegliwościami zdrowotnymi, ten rodzaj rozwiązania może nie przynieść oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji warto zastąpić wiatraki profesjonalną, domową klimatyzacją. Więcej informacji o wspomnianym urządzeniu znajdziesz na stronie: http://www.eko-sowa.pl/produkty-i-uslugi/klimatyzacja/