Trendy w branży klimatyzacji

Zmiany klimatyczne spowodowały wzrost zainteresowania urządzeniami klimatyzacyjnymi dla biur, domów i samochodów. Nawet wiosną można już spodziewać się gorących dni. Latem standardem stały się upalne dni i duszne noce. Trudno wyobrazić sobie normalną pracę i spokojny sen w takich warunkach.

Klimatyzacja 2021 roku i jej najważniejsze cechy.

Energooszczędność, hipoalergiczność, cicha praca. Producenci urządzeń chłodzących, chcąc pokonać konkurencję, muszą uwzględniać te parametry. Klimatyzatory zużywają coraz mniej energii, co obniża koszt ich eksploatacji. Szacuje się, że za miesiąc korzystania z klimatyzacji w mieszkaniu płacimy średnio 50 złotych miesięcznie. Urządzenia najnowszej generacji są wyposażone w system samooczyszczania, co zapobiega namnażaniu się w ich wnętrzu bakterii i grzybów, tak niebezpiecznych dla alergików. Wiele klimatyzatorów posiada funkcję regulacji głośności pracy, dlatego nie trzeba ich wyłączać nawet podczas snu małych dzieci.

Co jeszcze potrafią klimatyzatory?

Urządzenia chłodzące dołączyły do grona wielofunkcyjnych sprzętów wyposażenia domu. Nie tylko obniżają temperaturę w domach i mieszkaniach, ale także nawilżają i oczyszczają powietrze, a nawet rozpylają witaminę C. Bywają wyposażone w czujki ruchu, dzięki czemu ich praca zależy od obecności ludzi w pomieszczeniu. Można nimi sterować zdalnie, nawet spoza domu. Wiele modeli latem chłodzi, a zimą zamienia się w grzejniki, co pozwala zaoszczędzić pieniądze, a w niewielkim mieszkaniu również miejsce.

Jaki klimatyzator wybrać?

Producenci oferują urządzenia przenośne i montowane na stałe – ścienne, sufitowe oraz kanałowe. Przenośny klimatyzator można zabrać ze sobą do dowolnego pomieszczenia, ale niektóre modele wymagają odprowadzania ciepła przez stale uchylone okno, co latem stawia pod znakiem zapytania racjonalność takiego rozwiązania.

Klimatyzatory stałe posiadają jednostkę zewnętrzną, inaczej skraplacz oraz wewnętrzną, czyli parownik. Skraplacz odpowiada on za wymianę temperatury i oziębianie czynnika chłodzącego, który wędruje następnie do parownika. W większości jednostek zewnętrznych zamontowany jest wiatrak, dlatego klimatyzatory montowane na stałe generują mniejszy lub większy hałas.

Takiej niedogodności pozbawione są klimatyzatory Samsung wykorzystujące nowatorską technologię windfree. Chłodne powietrze przedostaje się w naturalnym obiegu przez 21 tysięcy mikrootworów, bez zimnych podmuchów.

Jeśli interesuje Cię sprawdzona klimatyzacja w Łodzi w atrakcyjnej cenie to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, dzięki któremy będziemy w stanie ustalić wszelkie szczegóły i dokonać wstępnej wyceny całej instalacji.