Zalety ocieplenia metodą wdmuchiwania celulozy

Choć za oknami wciąż panuje upalne lato, to jednak – jak co roku – wraz z początkiem września możemy spodziewać się nadejścia chłodnych, jesiennych dni. W związku z powyższym radzimy nie odwlekać decyzji o ociepleniu budynku, w tym również poddasza. Wbrew pozorom wspomniane ocieplenie poddasza odgrywa niezwykle istotną rolę, gdyż brak takowego może znacząco wpłynąć na podwyższenie kosztów ogrzewania. Jaki zatem materiał izolacyjny wybrać? Najlepiej celulozą, która jest trwała, bezpieczna i przyjazna środowisku.

Ocieplenie poddasza za pomocą celulozy - zalety

Celuloza to rodzaj ekologicznego materiału, który świetnie sprawdzi się w przypadku docieplenia domu jednorodzinnego. Oczywiście możliwe jest również ocieplenie poddasza. A jakie są główne zalety wspomnianego materiału izolacyjnego? Wśród takowych należy wymienić przede wszystkim bardzo dobre przewodzenie ciepła, wysoką odporność na rozwój pleśni i grzybów, jak również reakcji na ogień, a także tłumienie dźwięków oraz wspomniane już ekologiczne pochodzenie.

Jak to się odbywa?

Ocieplenie poddasza przy pomocy opisanej powyżej celulozy wymaga zastosowania odpowiednich, przystosowanych do tego zadania agregatów. Pierwszym krokiem jest wsypanie do urządzenia zgranulowanej celulozy oraz wełny szklanej. Następnym krokiem jest rozdrobnienie mieszanki przez maszynę, co umożliwi wdmuchiwanie w konkretne miejsca. Co istotne to fakt, iż opisywana technika pozwala na ocieplenie poddasza nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak między innymi poszycia dachów skośnych i płaskich, stropów, podłóg czy też przestrzeni zlokalizowanych pomiędzy ścianami warstwowymi. Jak łatwo się domyśleć, zapobiegnie to „uciekaniu” ciepła, a tym samym umożliwi poczynienie sporych oszczędności, gdyż obniży koszty ogrzewania.

Jeśli więc pragniesz zapewnić sobie wysoki komfort mieszkania i nie martwić się o koszty ogrzania domu, to ocieplanie poddasza w Łodzi za pomocą celulozy przez naszą firmę z całą pewnością spełni Twoje oczekiwania.