Zalety odkurzaczy centralnych

Jedną z mniej lubianych czynności zaliczaną do grona obowiązków domowych jest oczywiście odkurzanie. I choć na polskim rynku nie brakuje różnego rodzaju odkurzaczy, to jednak – mimo wszystko – opisywana czynność w dalszym ciągu jest w stanie przysporzyć nam nie lada problemu; zwłaszcza, kiedy jesteśmy zmuszeni odkurzyć nie jedno pomieszczenie, ale cały dom posiadający piętra. W takim przypadku konieczne jest bowiem nie tylko wielokrotne przepinanie wtyczki do poszczególnych gniazd, ale również ręczne przenoszenie – nie zawsze lekkiego – sprzętu. Czy istnieje jakieś rozwiązanie wspomnianych problemów? Naturalnie! Jest nim odkurzacz centralny.

Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny to rozwiązanie, które – z roku na rok – zyskuje na popularności. Nie ma w tym jednak absolutnie nic dziwnego. Przede wszystkim bowiem to rodzaj wyposażenia, które jest zdecydowanie bardziej higieniczne od tradycyjnego odkurzacza. Dlaczego? Z całą pewnością doskonale znasz zapach „podgrzanego kurzu”. Ten – bądź co bądź – wyjątkowo nieprzyjemny swąd, wynika z ponownego wydmuchiwania przez zwykły odkurzacz, zassanego uprzednio kurzu. Powyższa sytuacja nie ma miejsca w przypadku odkurzaczy centralnych, gdyż cały brud odprowadzany jest – za pomocą specjalnego systemu – na zewnątrz budynku.

Koniec z noszeniem odkurzacza

Ręczne przenoszenie odkurzacza to problem, z którym zmaga się zdecydowana większość mieszkańców domów jednorodzinnych; zwłaszcza tych posiadających piętra. Problem ten skutecznie eliminuje montaż odkurzacza centralnego. Dlaczego? Ponieważ w tym przypadku jednostka centralna umieszczana jest z reguły w pomieszczeniu gospodarczym, w związku z powyższym przenosimy jedynie wąż ssący.

Cicha praca

Jesteś świeżo upieczonym rodzicem? W takim razie z całą pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, iż – w praktyce – nawet cichy dźwięk dzwonka telefonu jest w stanie obudzić śpiącego maluszka. W takim przypadku użycie tradycyjnego odkurzacza w trakcie drzemki dziecka jest po prostu niemożliwe. Inaczej jest jednak w przypadku odkurzaczy centralnych, ponieważ – jak wspominaliśmy – jednostka centralna umieszczona zostaje w pomieszczeniu gospodarczym, co zdecydowanie ogranicza głośność pracy urządzenia.