Zalety ogrzewania podłogowego

Zastanawiasz się nad instalacją ogrzewania podłogowego, ale nie jesteś w 100% pewny czy takie rozwiązania faktycznie sprawdzi się w Twoim domu? Poznaj 4 zalety opisywanego systemu.

Idealne (nie tylko!) dla alergików

Krążący w powietrzu kurz stanowi prawdziwą zmorę alergików i astmatyków. Oczywiście jest on również problemem natury estetycznej. Wspomniany kłopot w znacznym stopniu ogranicza instalacja ogrzewania podłogowego, gdyż przekazuje ona ciepło przy użyciu promieniowania, co ogranicza do minimum ruch powietrza. Warto dodać, iż – w odróżnieniu od tradycyjnych grzejników – ogrzewanie podłogowe nie przypieka kurzu.

Odpowiedni rozkład temperatury

Rozkład temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu wywiera znaczący wpływ na samopoczucie przybywających w nim osób. Idealnie, jeśli wyższa temperatura jest przy podłodze, zaś niższa na wysokości głowy. Dokładnie tak dzieje się w przypadku ogrzewania podłogowego.

Koniec z suchym powietrzem

Suche powietrze stanowi prawdziwą zmorę zdecydowanej większości osób. To właśnie ono jest powodem wysuszania błon śluzowych oraz skóry, czego konsekwencją jest niski poziom nawodnienia organizmu. Należy dodać, że wspomniane wysuszenie błon śluzowych może prowadzić nawet do ich uszkodzenia, co z kolei nierzadko kończy się powstaniem zakażenia bakteryjnego. Również w tym przypadku rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe, gdyż niska temperatura powietrza automatycznie przyczynia się do zwiększenia poziomu wilgotności.

Oszczędność

Ogrzewanie podłogowe stanowi rodzaj inwestycji, która – w miarę użytkowania systemu – przynosi spore oszczędności związane ze zużyciem energii. W praktyce dzięki ogrzewaniu podłogowemu z powodzeniem możemy obniżyć temperaturę powietrza o nawet 2*C, natomiast temperaturę czynnika o nawet 15*C, czego efektem jest oszczędność energii ma poziomie 20-25% rocznie.

Wszystkie rodzaje powierzchni

Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i może być ono stosowane w połączeniu z niemalże każdym rodzajem powierzchni, w tym z gresem, drewnem czy też panelami. Dzięki temu nie musisz ograniczać się w wyborze materiału i możesz z powodzeniem zaprojektować swój dom w taki sposób, jaki będzie odpowiadał Ci w największym stopniu.

Ogrzewanie podłogowe to system, który świetnie sprawdzi się w przypadku dosłownie każdego typu wnętrz. To niezwykle estetyczne i zarazem ekonomiczne rozwiązanie, które dodatkowo wpłynie w sposób pozytywny na stan naszego zdrowia.